Yamaha hs7 mi JBL lsr8 'i mi tercih edersiniz?

Onatto_Maldini

Mesaj gönderen Onatto_Maldini »

Aslında ikisinide kullanmış ve ya dinlemiş arkadaşların fikrini almak isterim.
Dinleyip karşılaştırma fırsatım olmayacak ikisinden birini alacağım ama...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Onatto_Maldini;32983]Aslında ikisinide kullanmış ve ya dinlemiş arkadaşların fikrini almak isterim.
Dinleyip karşılaştırma fırsatım olmayacak ikisinden birini alacağım ama...[/QUOTE]

hs7'yi kullanmadım ama hs50 ile lsr308'i yan yana dinleyip anında yamaha'yı sattım. Bass cevabı olarak kıyaslamam elbette haksızlık olur, biri 5" diri 8", ama detay ve keskinlik olarak jbl'deki duruluğu en eğitimsiz kulak bile ayırt edebilir. hatta odan aşırı büyük değilse lsr305 al bence, onun da boyutuna göre bassları oldukça kuvvetli, iskender dostum sanırım ays müzik'ti, tünelde dinlemiş çok beğenmişti. eğer focal'in cms-solo serilerine, dynaudio'nun air veya bm serilerine, neumann kh120'ye gücünüz yetmiyorsa jbl'i tercih edebilirsiniz, bulunduğu sınıfın lideri olduğunu sadece ben değil gearlsutz, recording gibi sitelerde çoğu kullanıcı söylüyor zaten...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Onatto_Maldini

yorum için çok teşekkür ederim [MENTION=246]ugur86[/MENTION]
çok öyle zaman harcamandığın için kayıt işleriyle keyfi olduğu için bu sınıf bir ürün tercih edeyim dedim.

Bu arada nuemnann kh120 yi yakın zamanda dinleme şansım oldu çok başarılı benim için fazla ama ilgilenen arkadaşlar onu dinlemeden geçmesin

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Onatto_Maldini;32988]yorum için çok teşekkür ederim [MENTION=246]ugur86[/MENTION]
çok öyle zaman harcamandığın için kayıt işleriyle keyfi olduğu için bu sınıf bir ürün tercih edeyim dedim.

Bu arada nuemnann kh120 yi yakın zamanda dinleme şansım oldu çok başarılı benim için fazla ama ilgilenen arkadaşlar onu dinlemeden geçmesin[/QUOTE]

Evet kh120'ler çok iyi, cms65'lerle kıyaslıyorlar, detayı da bass cevapları da harikaymış. Ama dediğim gibi eğer bütçeniz kısıtlıysa orta sınıfta jbl şu anda oldukça popüler, flat ve keskin bi soundu var, odanız 10-15 m2 arası ise 5" olanı tavsiye ederim.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Onatto_Maldini

5" daha mantıklı kesinlikle bende şu an onu arştırıyordum türkiye fiyatları yüksek thomann da uygun gibi shipping li hali 278 euro çiftinin birde sanırım bir vergi var o ne kadar bilmiyorum ama her durumda daha uygun olacak gibi paypalla oradan alacam sanırım

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Onatto_Maldini;32991]5" daha mantıklı kesinlikle bende şu an onu arştırıyordum türkiye fiyatları yüksek thomann da uygun gibi shipping li hali 278 euro çiftinin birde sanırım bir vergi var o ne kadar bilmiyorum ama her durumda daha uygun olacak gibi paypalla oradan alacam sanırım[/QUOTE]

dostum thomann'dan sana maliyeti thomann'da gördüğün fiyat+30 euro'dur, forumda anlatıldı thomann alışveriş diye aratırsan çıkar, ays müzik euro yükselmeden önce foruma özel 1500 lira fiyat veriyordu ama yine de çok fark var tabi, acele etmezsen önümüzdeki ay içinde iskender ve ben thomann'dan birşeyler alcaz, kargoyu bölüşüp uygun fiyata getirtiriz oradan.

Onatto_Maldini

güzel teklif :)

“Referans Monitörleri” sayfasına dön