çok acil yardım istiyorum :(

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen ermanturkoz »

Merhaba arkadaşlar..Okul için bir altyapı hazırladım..Yalnız girişte kullandığım bağlama ile çalınan ezginin 4 5 yerde daha eklenmesi istendi..Ve bu olay tüm kanalları etkiliyor doğal olarak..Bütün kanalları tek tek kaydırmak oraya baştaki bölümü eklemek vs studio one da çok zamanımı alacak bir iş gibi görünüyor..Bunun daha kolay bir yöntemi var mıdır acaba?(Tüm kanalları seçip tab tuşuyla ilerletmeyi bile denedim :) Ayrıca Cubase üzerinden yapılabiliyorsa cubase de mevcut bilgisayarda..Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim...

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

Cubase'de istediğim audio alanlarını seçip (birden fazla kanal) sürükleyebiliyorum. Studio one'da yapılmıyor mu hocam bu işlem? [MENTION=2451]ermanturkoz[/MENTION]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=tezcankoray;38411]Cubase'de istediğim audio alanlarını seçip (birden fazla kanal) sürükleyebiliyorum. Studio one'da yapılmıyor mu hocam bu işlem? [MENTION=2451]ermanturkoz[/MENTION]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]
Anladığım kadarıyla sıkıştırmanın kolay bir yolu varmı diye soruyor.

Eğer her araname farklı çalınmamış sa ben başlangıçta bahsettiği gibi bir ek varsa 1. Kıta ile beraber seçip ctrl +D ile çoğaltıyorum ve 1.kıtanın vokalinin bittiği yere oturtuyorum.
Varsa bir sonraki kıta için de aynısını tekrarlıyorum.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Aranger track seçeneğini bi düşünün hocam, yani baş kısım ortalarda bi yerde tekrar varmış gibi Çalacak anladığım kadarıyla.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

[QUOTE=tezcankoray;38411]Cubase'de istediğim audio alanlarını seçip (birden fazla kanal) sürükleyebiliyorum. Studio one'da yapılmıyor mu hocam bu işlem? [MENTION=2451]ermanturkoz[/MENTION]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Varsa da ben bulamadım sanıyorum.. Anlatmak istediğim şu aslında diyelim 20. ve 28. ölçü arasında şarkının tekrar a bölümü çalınmış ama ben burada a bölümünü 29. ölçüye kaydırıp 20 - 28 ölçüleri arasına giriş ezgisini koymak ve ondan sonra 29. ölçü ile birlikte a bölümüne başlamak istiyorum.. İşte bunu en kolay yoldan nasıl yapabilirim.. 42 kanal kayıt söz konusu olan ve bunların hep birlikte kaydırılması...

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=ermanturkoz;38415]Varsa da ben bulamadım sanıyorum.. Anlatmak istediğim şu aslında diyelim 20. ve 28. ölçü arasında şarkının tekrar a bölümü çalınmış ama ben burada a bölümünü 29. ölçüye kaydırıp 20 - 28 ölçüleri arasına giriş ezgisini koymak ve ondan sonra 29. ölçü ile birlikte a bölümüne başlamak istiyorum.. İşte bunu en kolay yoldan nasıl yapabilirim.. 42 kanal kayıt söz konusu olan ve bunların hep birlikte kaydırılması...[/QUOTE]

Ben anladım hocam sizin yapmak istediğinizi. Dediğim gibi Cubase'de zoom out yapıp istediğim kanalları seçip, sürükle bırak yapıyorum ben öyle durumlarda. Daha kolay bir yolu var mı bilmiyorum. Benim dediğim yöntem de çok zaman almıyor zaten.

Halledemezseniz ben yapayım size diycem ama 42 kanal audio da baya bir yer kaplar sanırım. Toplam boyutu ne kadar yapıyor hocam?

En son tezcankoray tarafından 20 Nis 2016, 19:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Dakika 1.30 dan sonra izlerseniz cevabı bulursunuz gibime geliyor.
[video=youtube;y4wR80Jjjwg]https://www.youtube.com/watch?v=y4wR80Jjjwg[/video]

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Herkese çok teşekkür ederim..Tek tek kanalları kaydıra kaydıra saatlerimi aldı ama hallettim..Daha kolay bir yöntemi kesin vardır ama maalesef ben bulamadım Studio One da :( Bu arada Seyit bey bu arranger track olayı ne güzel birşeymiş..Yeniden Cubase al dedirttiniz iç sesime :)

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=ermanturkoz;38421]Herkese çok teşekkür ederim..Tek tek kanalları kaydıra kaydıra saatlerimi aldı ama hallettim..Daha kolay bir yöntemi kesin vardır ama maalesef ben bulamadım Studio One da :( Bu arada Seyit bey bu arranger track olayı ne güzel birşeymiş..Yeniden Cubase al dedirttiniz iç sesime :)[/QUOTE]

Hocam yukarıda yazmıştım Aranger track bu gibi değişiklikler için güzel bir pratik. Mesela geçenlerde gençlik spor müdürlüğüne kısa bir tanıtım filmi hazırladım, en az 10 defa değişiklik yaptılar, haliyle müzikler de yer değiştiriyor, aranger track'la dakikalarını alacak değişiklikleri kısa yoldan yapabiliyorsun. Bununla ilgili güzel bi tutorial vardı ama net'te bulamadım, sanırım sound dergilerinden birindeydi, yarın baştan bi hızlıca göz atıp bulursam tarayıp atarım foruma.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

[QUOTE=ugur86;38423]Hocam yukarıda yazmıştım Aranger track bu gibi değişiklikler için güzel bir pratik. Mesela geçenlerde gençlik spor müdürlüğüne kısa bir tanıtım filmi hazırladım, en az 10 defa değişiklik yaptılar, haliyle müzikler de yer değiştiriyor, aranger track'la dakikalarını alacak değişiklikleri kısa yoldan yapabiliyorsun. Bununla ilgili güzel bi tutorial vardı ama net'te bulamadım, sanırım sound dergilerinden birindeydi, yarın baştan bi hızlıca göz atıp bulursam tarayıp atarım foruma.[/QUOTE]

Ben de aynı durumdan müzdaribim hocam şu anda..Milli eğitim müdürlüğü için yaptığım bir çalışma ve sürekli fikir değişiyor maalesef :( Bu arranger track elements de mevcut bir özellik midir Uğur hocam?

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

https://www.youtube.com/watch?v=MigetDO3cUY

Studio One 3 de varmış bu özellik..Galiba 3 e terfi etme zamanı geldi :)

En son ermanturkoz tarafından 21 Nis 2016, 00:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen abdullahatalan »

abi korktum acil yazınca müzikle ilgili alakalı olacağı aklıma geldi keşke direk sorunu yazıp başlık açsaydın böyle kafa karışıyor :)

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

O anda aklıma konu başlığı gelmedi ve acil yetişmesi gerekli olan bir proje vardı kardeşim :)

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=ermanturkoz;38425]Ben de aynı durumdan müzdaribim hocam şu anda..Milli eğitim müdürlüğü için yaptığım bir çalışma ve sürekli fikir değişiyor maalesef :( Bu arranger track elements de mevcut bir özellik midir Uğur hocam?[/QUOTE]

elements8'de hem arranger hem de tempo track özelliği mevcut hocam.

“Studio One” sayfasına dön