Sevgili Moderatörümüz Can Hakkında

Forumdaki gelişmeler, site duyuruları ve sizin teklifleriniz bu bölümde...

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Sevgili moderatörümüz Can Kırca hakkında Hürriyet internet sitesinde aşağıdaki haber çıktı. Kendisini son derecede takdir ediyor ve kutluyorum. Ayrıca aramızda böyle bir arkadaşımızın bulunmasından onur duyduğumu da belirtmeliyim.

http://www.hurriyet.com.tr/gorme-engell ... i-40335307

Habertürk gazetesinin 15 Ocak Pazar günkü baskısının 5. sayfasında da haber mevcut.

**Edit: Habertürk'ün websitesinde yayınlarken yaptığı bazı müdahalelerden rahatsız olduğum için bağlantıyı Hürriyet ile değiştiriyorum, Gazete normal, ama web'te metni kurcalamışlar..

En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 15 Oca 2017, 17:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Teşekkür ederim [MENTION=2506]Mehmet Uzunosmanoğlu[/MENTION] abi, Habertürk haberi biraz kurcalamış, ben asıl haber linkini aşağıya alıyorum;
Senin mesajını da düzenleyeyim de, Habertürk'ün gazetecilik anlayışından kurtulmuş olalım;
http://www.hurriyet.com.tr/gorme-engell ... i-40335307

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar
abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen abdullahatalan »

[MENTION=2438]tezcankoray[/MENTION] ne adminler var part 2 :D :D tüm adminlerimiz başarıdan başarıya koşuyor :D

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Can;41962]Teşekkür ederim [MENTION=2506]Mehmet Uzunosmanoğlu[/MENTION] abi, Habertürk haberi biraz kurcalamış, ben asıl haber linkini aşağıya alıyorum;
Senin mesajını da düzenleyeyim de, Habertürk'ün gazetecilik anlayışından kurtulmuş olalım;
http://www.hurriyet.com.tr/gorme-engell ... i-40335307[/QUOTE]

Evet bence de bu değişikliği yapman isabetli olmuş. Bu şekilde ; Habertürk internet sitesinin habercilik anlayışının ne olduğunu da net olarak görmüş olduk.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Sativus »

Azminizden dolayı sizi çok tebrik ederim. Görmüyorum diye hayata küsmemişsiniz. Aksine çok pozitifsiniz, kararlısınız. Çok saygı duydum size. Merakımı mazur görün, sizi tanımak amaçlı soruyorum, örneğin forumda çok fazla buton var, onları aktif olarak nasıl kullanabiliyorsunuz? Yardımcı programdan bahsetmişsiniz haber sitesinde. Program sayfayı tarayıp, sayfayla ilgili bütün bilgileri size mi bildiriyor? Yaptığınız işi düşününce, forumu kullanmak çok basit kalıyor tabiki. Açık kaynaklı kod çevirisi yaptığınızdan bahsetmişsiniz. İnternette bununla ilgili tam bir bilgi bulamadım. Vaktiniz varsa işinizden de biraz bahsedebilir misiniz?

Akai Mpk Mini 2, Nektar Impact GX49, Yamaha MT5, AMD Ryzen 3 1200 8GB PC

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

[QUOTE=Sativus;41971]Azminizden dolayı sizi çok tebrik ederim. Görmüyorum diye hayata küsmemişsiniz. Aksine çok pozitifsiniz, kararlısınız. Çok saygı duydum size. Merakımı mazur görün, sizi tanımak amaçlı soruyorum, örneğin forumda çok fazla buton var, onları aktif olarak nasıl kullanabiliyorsunuz? Yardımcı programdan bahsetmişsiniz haber sitesinde. Program sayfayı tarayıp, sayfayla ilgili bütün bilgileri size mi bildiriyor? Yaptığınız işi düşününce, forumu kullanmak çok basit kalıyor tabiki. Açık kaynaklı kod çevirisi yaptığınızdan bahsetmişsiniz. İnternette bununla ilgili tam bir bilgi bulamadım. Vaktiniz varsa işinizden de biraz bahsedebilir misiniz?[/QUOTE]

Merhaba [MENTION=2575]Sativus[/MENTION], estağfurullah, tabi ki merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
Öncelikle şunu belirteyim, kullandığım bilgisayarların diğerlerinden hiçbir farkı yok, mesela şu an bir Macbook air ile bağlanıyorum :-)
Kullandığım yazılım ben hangi komutu verirsem onu gerçekleştiriyor. Tüm her şeyi okuması demeyelim de, yön tuşlarıyla vs. ben yönlendiriyorum. Ben İngilizce bir yazılım kullanıyorum, dolayısıyla her bağlantıyı/butonu/metni İngilizce ya da İngiliz aksanıyla duyuyorum aynı anda.
Tabi ki konuşma hızında klavye kullanmak mümkün hale geliyor böylelikle.

Üniversitedeki bölümüm İng. mütercim-tercümanlıktı, çeviriden kasıt Wordpress, Joomla, Xoops gibi açık kaynak kodlu geliştirilen web yazılımlarını Türkçe'ye çevirip desteklenen diller arasına Türkçe'yi eklemek.
Şu an Milli Eğitim'de görevliyim, hobi olarak müziğe dair bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Arta kalan zamanda sözünü ettiğim çevirileri yapıyorum. Bunun dışında firmalara profesyonel e-ticaret çözümleri sunmak, hosting, sunucu, internet radyosu, optimizasyon ve güvenlik gibi birkaç şey daha var :-)
Excel'de gelişmiş macro yazmak, ASP ya da PHP ile SQL destekli site/script kodlamak ya da Visual Basic ile masaüstü yazılım hazırlamak gündelik işler.

Önceleri Avea'da, Apple'da, Speak'te, Okan üniversitesinde ve Çizgi telekomda çalıştım.

Neyse, sözü fazla uzattım galiba, adımız ukâlâya çıkacak :-)

Keyifli forumlar.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Azim ve başarı hikayesi diye buna denir...!
Tebrik ederim kardeşim...:claps:

Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Sativus »

[QUOTE=Can;41974]Merhaba [MENTION=2575]Sativus[/MENTION], estağfurullah, tabi ki merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
Öncelikle şunu belirteyim, kullandığım bilgisayarların diğerlerinden hiçbir farkı yok, mesela şu an bir Macbook air ile bağlanıyorum :-)
Kullandığım yazılım ben hangi komutu verirsem onu gerçekleştiriyor. Tüm her şeyi okuması demeyelim de, yön tuşlarıyla vs. ben yönlendiriyorum. Ben İngilizce bir yazılım kullanıyorum, dolayısıyla her bağlantıyı/butonu/metni İngilizce ya da İngiliz aksanıyla duyuyorum aynı anda.
Tabi ki konuşma hızında klavye kullanmak mümkün hale geliyor böylelikle.

Üniversitedeki bölümüm İng. mütercim-tercümanlıktı, çeviriden kasıt Wordpress, Joomla, Xoops gibi açık kaynak kodlu geliştirilen web yazılımlarını Türkçe'ye çevirip desteklenen diller arasına Türkçe'yi eklemek.
Şu an Milli Eğitim'de görevliyim, hobi olarak müziğe dair bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Arta kalan zamanda sözünü ettiğim çevirileri yapıyorum. Bunun dışında firmalara profesyonel e-ticaret çözümleri sunmak, hosting, sunucu, internet radyosu, optimizasyon ve güvenlik gibi birkaç şey daha var :-)
Excel'de gelişmiş macro yazmak, ASP ya da PHP ile SQL destekli site/script kodlamak ya da Visual Basic ile masaüstü yazılım hazırlamak gündelik işler.

Önceleri Avea'da, Apple'da, Speak'te, Okan üniversitesinde ve Çizgi telekomda çalıştım.

Neyse, sözü fazla uzattım galiba, adımız ukâlâya çıkacak :-)

Keyifli forumlar.[/QUOTE]

Bu bir başarı öyküsüdür, ukalalık diyebilecek kimse olamaz. Süpersiniz. Yanıt için teşekkürler. İyi günler dilerim...

Akai Mpk Mini 2, Nektar Impact GX49, Yamaha MT5, AMD Ryzen 3 1200 8GB PC

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=abdullahatalan;41966][MENTION=2438]tezcankoray[/MENTION] ne adminler var part 2 :D :D tüm adminlerimiz başarıdan başarıya koşuyor :D[/QUOTE]

Kardeşim bu konuda [MENTION=3611]Can[/MENTION] hocamın eline su dökemeyiz. Azmin başarısı resmen, tebrik ediyorum.

Saygılar,
Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Chescha
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Chescha »

Tek kelime ile helal olsun. Azminiz, başarınız için tebrik ederim. Bence sizin gibi arkadaşların kamuoyunu bilgilendirmesi, engelli vatandaşları umutlandırması, başarılarının sağlanması, daha fazla farkındalık yaratılması için konferanslar, bildiriler vs yapılması lazım. Ben Can'ın TEDx konuşmacısı olması gerektiğini düşünüyorum.

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Çok teşekkür ederim [MENTION=3865]Chescha[/MENTION] güzel düşüncelerin için.
Doğrusu ben de yalnızca bu amaçla böyle şeyler yapmaya çalışıyorum fırsat oldukça, insanların istediklerinde neler yapabileceklerini bilmeleri lazım. Yalnızca engellilik değil, nice içine kapanık olduğu için keşfedilmemiş değerler var...

Teşekkür ederim [MENTION=2438]tezcankoray[/MENTION] abi :-) estağfürullah

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Sevgili [MENTION=3611]Can[/MENTION]

Maalesef durumundan haberdar değildim fakat şimdi öğrenince çok gurur duydum seni azmin ve başarılarından dolayı kutluyor ve alnından öpüyorum. Ayrıca haberdar olmamızı sağlayan Mehmet abiye teşekkürler...

[align=center]Müzik[/align]

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

Can ı size göre biraz daha yakından tanıyorum.görüşmüşlüğümüz var ve sık sık telefonla konusuyoruz. Zekası ve girişkenliği telefondaki 1.dk da anlaşılıyor zaten :) ayrıca çok iyi bir insan. bende tebrik ediyorum dostum. harikasın yolun açık olsun :)

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

İskender abinin, [MENTION=1595]gitarist1975[/MENTION] evini bastım :-)

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Teşekkür ederim [MENTION=13]okidoz[/MENTION] abi.

“Duyurular, Site İçi İletişim ve Sizin Teklifleriniz” sayfasına dön