Klasik gitar akord problemi

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

Merhaba arkadaşlar klasik gitar aldım bugün vermiş olduğum hannbach tellerim geldi (hannbach 600MT) akord yapıyorum 5 dk sonra kontrol ediyorum örneğin en alt ince Mi teli (E) 5 dk sonra kontrol ettiğimde D# (Re doyezde ) de olmuş oluyor . Sorun nedir eger burguları değiştirmem gerekse valencia cg160 klasik gitara hangi burgu almam gerek.

Teşekkürler ...

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=Tayfun Kara;43800]Merhaba arkadaşlar klasik gitar aldım bugün vermiş olduğum hannbach tellerim geldi (hannbach 600MT) akord yapıyorum 5 dk sonra kontrol ediyorum örneğin en alt ince Mi teli (E) 5 dk sonra kontrol ettiğimde D# (Re doyezde ) de olmuş oluyor . Sorun nedir eger burguları değiştirmem gerekse valencia cg160 klasik gitara hangi burgu almam gerek.

Teşekkürler ...[/QUOTE]
Merhaba
Normal bir durum bu sabretmen ve akort yapman lazım sürekli, daha kısa sürede düzene girmesi için bir yöntem var ama ne kadar doğru bir hareket o konuda bişey diyemem. Telleri koparmadan ve zarar vermeyecek şekilde tellerin herbirini tutarak yukarı doğru gerdirme hareketi uygulayabilirsin, bu hareket burgulardaki ve köprudeki boşlukları alır ve daha kısa zamanda akort düzene girmeye başlar..

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=averen;43801]Merhaba
Normal bir durum bu sabretmen ve akort yapman lazım sürekli, daha kısa sürede düzene girmesi için bir yöntem var ama ne kadar doğru bir hareket o konuda bişey diyemem. Telleri koparmadan ve zarar vermeyecek şekilde tellerin herbirini tutarak yukarı doğru gerdirme hareketi uygulayabilirsin, bu hareket burgulardaki ve köprudeki boşlukları alır ve daha kısa zamanda akort düzene girmeye başlar..[/QUOTE]

Teşekkür ederim abi sagolasın yöntemini deneyecegim ve bende 2.el aldığım için dedimki kendi kendime sanırım akord salması var veya teller yeni takıldığı için esneme yapıyordur diye düşünmüştüm.

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=Tayfun Kara;43803]Teşekkür ederim abi sagolasın yöntemini deneyecegim ve bende 2.el aldığım için dedimki kendi kendime sanırım akord salması var veya teller yeni takıldığı için esneme yapıyordur diye düşünmüştüm.[/QUOTE]

Rica ederim, genelde ilk tel değişiminde ben uyguluyorum yoksa 1 hafta akort yaparsın, bu arada ben gitarın arızalı olmadığını sorunsuz burgulara sahip olduğunu düşünerek yorum yaptım, dediğim şekilde yapmana rağmen bir kaç gün sonra hâla aynı durum devam ediyorsa farklı sorun olabilir.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=averen;43804]Rica ederim, genelde ilk tel değişiminde ben uyguluyorum yoksa 1 hafta akort yaparsın, bu arada ben gitarın arızalı olmadığını sorunsuz burgulara sahip olduğunu düşünerek yorum yaptım, dediğim şekilde yapmana rağmen bir kaç gün sonra hâla aynı durum devam ediyorsa farklı sorun olabilir.[/QUOTE]

Bakalim abi olmazsa burguları değiştireyim ve genelde 3.cü tel sol telinde bu cok aşırı oluyor

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=Tayfun Kara;43805]Bakalim abi olmazsa burguları değiştireyim ve genelde 3.cü tel sol telinde bu cok aşırı oluyor[/QUOTE]
Gitarında bir sorun olduğunu sanmam, klasik gitar telleri akustik gibi celik olmadığından akort bırakması gayet normal bir durum dedigim yontemi biraz abartarak tüm tellere uygularsan kısa zamanda oturmaya başlar abartarak kısmını abartmamakta fayda var ???? sonucta teller misina benzeri bir yapıda ki zaten başlangıç ta bu yüzden akordu bırakıyor.

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=averen;43810]Gitarında bir sorun olduğunu sanmam, klasik gitar telleri akustik gibi celik olmadığından akort bırakması gayet normal bir durum dedigim yontemi biraz abartarak tüm tellere uygularsan kısa zamanda oturmaya başlar abartarak kısmını abartmamakta fayda var ???? sonucta teller misina benzeri bir yapıda ki zaten başlangıç ta bu yüzden akordu bırakıyor.[/QUOTE]

???????????????????????????? tamam tamam abi abartmam ya kopar ya oturur ???????????????? öner yavuz un 16 saat 70 videodan oluşan gitar eğitimi cd sini aldım gece çavuşuyum takiyorum cd calara dev ekran offf keyf ????????????????????????????????????

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Birde tırnak yok ses cok tiz çıkıyor bu yuzden bir baş parmak 3 tanede yüzük orta isaret parmagı icin tırnak penasi alacagım

“Alınık” sayfasına dön