Org / Klavye

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Org / Klavye

Mesaj gönderen EsbaB »

[align=left]Sabah Sabah 2. konu açıyorum :)

Arkadaşlar az çok tarzımı ve tecrübe(sizliği)mi biliyorsunuz.
En azından Bir üfleme bir normal Türk enstrümanını doyurucu çalabilecek, ritim ekleme ve Mp3 okuma özelliği olacak ( tercihen Hafif ) bir cihaza ihtiyacım var.

Klavyeye bismillah demek için kendimce Fiyat ve özellik araştırmaya çalıştım ki sizler daha rahat katkıda bulunasınız.

Henüz tecrübe etmediğim için marka takıntım olmamakla beraber, Sermayeyi de göz önünde bulundurarak tan piyasadan seçtiğim ürünler şöyle:

1- ROLAND PRELUDE 2.0
2- Roland Prelude
3- Roland gw8 Favorilerime Ekle Yazdır
4- Gem Wk8 Mega Station
5- KORG PA80
6- YAMAHA A300
7- YAMAHA TYROS 2[/align]

En son EsbaB tarafından 15 Eki 2018, 11:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Org / Klavye

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Bütçe nedir dostum?

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Org / Klavye

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=EsbaB;47175][align=left]Sabah Sabah 2. konu açıyorum :)

Arkadaşlar az çok tarzımı ve tecrübe(sizliği)mi biliyorsunuz.
En azından Bir üfleme bir normal Türk enstrümanını doyurucu çalabilecek, ritim ekleme ve Mp3 okuma özelliği olacak ( tercihen Hafif ) bir cihaza ihtiyacım var.

Klavyeye bismillah demek için kendimce Fiyat ve özellik araştırmaya çalıştım ki sizler daha rahat katkıda bulunasınız.

Henüz tecrübe etmediğim için marka takıntım olmamakla beraber, Sermayeyi de göz önünde bulundurarak tan piyasadan seçtiğim ürünler şöyle:

1- ROLAND PRELUDE 2.0
2- Roland Prelude
3- Roland gw8 Favorilerime Ekle Yazdır
4- Gem Wk8 Mega Station
5- KORG PA80
6- YAMAHA A300
7- YAMAHA TYROS 2[/align][/QUOTE]

Hocam Selamlar,

Bütçe meselesi çok önemli burada.

Ben daha önce Türk ritm ve sesleri olabilecek uygun bir klavye aramıştım. Bu arama sonucuna göre;

• Eğer hem hafif hem de ucuz olsun dersen; Roland GW-8 güzel bir alternatif olabilir ( [MENTION=1]Cho®dSolo[/MENTION] da kullanıyordu bu cihazdan, sana daha detaylı bilgi verebilir sanırım).

• Ucuz ve biraz gözüme dandik gözükse de düşük bütçe ile Medeli Dante Jr. senin işini görebilir.

• Daha önce [MENTION=10]keşanlı mustafa[/MENTION] abi bana Yamaha PSR S770 önermişti. Bu diğerlerine göre bütçe konusunda bir hayli yüksek bir cihaz.

Bütçe tam olarak belirlersen daha nokta atışı tavsiye veren olacaktır diye düşünüyorum.

Saygılar,
Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Org / Klavye

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=tezcankoray;47179]Hocam Selamlar,

Bütçe meselesi çok önemli burada.

Ben daha önce Türk ritm ve sesleri olabilecek uygun bir klavye aramıştım. Bu arama sonucuna göre;

• Eğer hem hafif hem de ucuz olsun dersen; Roland GW-8 güzel bir alternatif olabilir ( [MENTION=1]Cho®dSolo[/MENTION] da kullanıyordu bu cihazdan, sana daha detaylı bilgi verebilir sanırım).

• Ucuz ve biraz gözüme dandik gözükse de düşük bütçe ile Medeli Dante Jr. senin işini görebilir.

• Daha önce [MENTION=10]keşanlı mustafa[/MENTION] abi bana Yamaha PSR S770 önermişti. Bu diğerlerine göre bütçe konusunda bir hayli yüksek bir cihaz.

Bütçe tam olarak belirlersen daha nokta atışı tavsiye veren olacaktır diye düşünüyorum.

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]Hocam Tercihim 1000/1500 olurdu ama mecburen 2000 / 2500 e kadar sıkacağız :)

Sesler kadar MP3 okuması ve Taşınabilir olması tercihte etkili olacaktır.

Şuan ki durumda gw8 prelude çok dikkatimi çekiyor, hatta onların görevini görebilse Korg arranger i de düşünebilirdim.

Ama sizlerin tavsiyelerini dinlemek zorundayım, hata yapma lüksüm yok.

Not: Ekonomi ye kaçarken düşündüğüm çözüm şu olmuştu; Düşük bütçeli alırsam sonra çocuklara devredip kendim üst versiyona geçebilirim ama yinede yazdığım ürünlerden aşağı olmasın tabi.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Org / Klavye

Mesaj gönderen EsbaB »

Gelen bilgiler doğrultusunda Listeye
1.Sıradan iri cüssesi ile Medeli Dante TR V2

1. Sıradan da Medeli Dante TR-J Türk Ritimli Org

Ekliyoruz. TR V2 Tüm ihtiyacımı karşılıyor ama Bel fıtığı probleminden dolayı 2 kere düşündürüyor.

Aynı özelliklerde daha hafif bir alternatif veya sizin farklı düşünceleriniz ile harmanlamak gerekecek herhalde.

Fiyat skalasında ki ürünler hep eski bu ise yeni bir cihaz olması ayrıca dikkat çekiyor.

Uzun uzun açıklamalarindan dolayı Taner abiye de teşekkür ederim.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son EsbaB tarafından 15 Eki 2018, 19:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Org / Klavye

Mesaj gönderen EsbaB »

Arkadaşlar Medeli Dante TR V2 ye karar kıldım ve kredi kartı kullandıramadığı için yarın para üstünü tamamlayabilirsem İstanbul Beylerbeyinde deneyerek teslim alabilecek bir dost arayışına girecem.

Baktığım kadarıyla Üsküdar ANADOLU yakasında kalıyor, Avrupa yakasında biraz zaman ayırabilecek tanıdık vardı ama Anadolu yakası çok ters düşüyor; yardımcı olabilecek biri varsa çok makbule geçecektir. ( Taksi masrafı bana ait Hatta bir müddet kendisinde kalabilir :) )

Baran33

Org / Klavye

Mesaj gönderen Baran33 »

[QUOTE=EsbaB;47216]Arkadaşlar Medeli Dante TR V2 ye karar kıldım ve kredi kartı kullandıramadığı için yarın para üstünü tamamlayabilirsem İstanbul Beylerbeyinde deneyerek teslim alabilecek bir dost arayışına girecem.

Baktığım kadarıyla Üsküdar ANADOLU yakasında kalıyor, Avrupa yakasında biraz zaman ayırabilecek tanıdık vardı ama Anadolu yakası çok ters düşüyor; yardımcı olabilecek biri varsa çok makbule geçecektir. ( Taksi masrafı bana ait Hatta bir müddet kendisinde kalabilir :) )[/QUOTE]

Hocam bu yazdıklarınız arasından en iyisi Yamaha Tyros 2 bence. Arada fazla fiyat farkı yok ise ben kesin Tyros alırdım. Roland g8 e de bakılabilir.

“Alınık” sayfasına dön