Bana ritim önerebilir misiniz? (Cubase + Kontakt)

adnanetik

Mesaj gönderen adnanetik »

Cubase ve Kontakt kullanıyorum. Elimde bir sürü VST+plug-in var ancak ritim yok. Bana ritim önerebilir misiniz?:jawdown:

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Çok genel bir soru, yapacağınız müziğe tarza ölçüye zevkinize ne istediğinize bağlı olarak değişir forumdaki ilgili konuları okumanızı öneririm baştan sona.

[align=center]Müzik[/align]

adnanetik

Mesaj gönderen adnanetik »

[QUOTE=okidoz;47382]Çok genel bir soru, yapacağınız müziğe tarza ölçüye zevkinize ne istediğinize bağlı olarak değişir forumdaki ilgili konuları okumanızı öneririm baştan sona.[/QUOTE]

[MENTION=13]okidoz[/MENTION] Öneriniz için teşekkürler. Peki şu şekilde bir soru sorabilir miyim: "Aynen enstrüman paketleri gibi ritim paketleri mevcut mu?" Teşekkürler.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Soruyu değişik şekilde sormuşsunuz ama yine tam anlaşılmamış. Ama ben şöyle hizah edeyim, piyasada ritm olarak kullanacağınız vst.ler var, örneğin Ez drummer. Bununla ritm yazabilirsiniz, ama Türk müziği ritmleri dediğimiz ritmler için seviyeniz başlangıç olarak kabul ettiğim için audio loop kullanmanızı öneririm. Neden derseniz bu tür parçaların türü oln yni türkçe ritmler batı müziği enstrumanlarında zor bulursunuz. Tarzınızı ve nasıl bir drum seti aradığınızı yazmalısınız. O zaman daha çok yardımcı olabiliriz arkadaşım.

yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yiğitcan »

1 ez drummer
2 Studio Drummer(kontakt)
3 Vizoo darbuka
vs ......

“Intruments Plug-Ins Genel” sayfasına dön