Açık lise

Müzik dünyasından haberler bu bölümde...

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Açık lise

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

Abiler hedefi büyütmek istiyorum. Arkadaşımla konuştuk bi karar aldık ben lise terk'im tekrardan açıktan liseye yazılmak sonrada konservatuvar okumak istiyorum küçüklüğümden beridir okulla aram hiç yoktu pek anlamm ama artık kafa yerine yenice geliyor yaşım 23 ne yapmam gerek neler tavsiye edersiniz. Mantıklı bir yol arıyorum. Konservatuvar istememin sebebi ne yapacagımı bilmek neler başarabileceğimi görmek v.s açıklayıcı yazmak isterdim fakat bu kadar geldi aklıma umarım anlaşılır olmuşumdur.

Teşekkürler...
Tayfun KARA

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Açık lise

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Tayfun Kara;48143]Abiler hedefi büyütmek istiyorum. Arkadaşımla konuştuk bi karar aldık ben lise terk'im tekrardan açıktan liseye yazılmak sonrada konservatuvar okumak istiyorum küçüklüğümden beridir okulla aram hiç yoktu pek anlamm ama artık kafa yerine yenice geliyor yaşım 23 ne yapmam gerek neler tavsiye edersiniz. Mantıklı bir yol arıyorum. Konservatuvar istememin sebebi ne yapacagımı bilmek neler başarabileceğimi görmek v.s açıklayıcı yazmak isterdim fakat bu kadar geldi aklıma umarım anlaşılır olmuşumdur.

Teşekkürler...
Tayfun KARA

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Okumanın yaşı yoktur kardeşim,
Hem o kadar da geç kalmamışsın.

Sanırım başvurular Ağustos ta başlıyor dur, Halkeğitim Merkezine gidip yüzyüze görüşmek te fayda var.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Açık lise

[QUOTE=EsbaB;48144]Okumanın yaşı yoktur kardeşim,
Hem o kadar da geç kalmamışsın.

Sanırım başvurular Ağustos ta başlıyor dur, Halkeğitim Merkezine gidip yüzyüze görüşmek te fayda var.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Aynen abi bi görüşeyim halk eğitim merkezi ile

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Açık lise

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Sevgili Tayfun Kardeşim, okumanın yaşı yoktur. Hele ki okumak için bu yaştan sonra bu çabanın içine girmen takdire şayan. İnandığın yolda mutlaka engeller çıkar, yılma. Son olarak Charles Darwin bir sözü var. “Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur... 'Tavuk toplum', önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!”. Başarılar bu yolda, her türlü destek için yanındayız kardeşim.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Açık lise

[QUOTE=Tanerongunyzb;48146]Sevgili Tayfun Kardeşim, okumanın yaşı yoktur. Hele ki okumak için bu yaştan sonra bu çabanın içine girmen takdire şayan. İnandığın yolda mutlaka engeller çıkar, yılma. Son olarak Charles Darwin bir sözü var. “Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur... 'Tavuk toplum', önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!”. Başarılar bu yolda, her türlü destek için yanındayız kardeşim.[/QUOTE]Taner abi iyiki varsın çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı ben müziği artık hayatımda hiç çıkmayacak bir noktada taşımak istiyorum. Nasip olursa halk eğitime gideceğim liseyi bitirip konservatuvara hazırlanıcam ALLAH ben ve benim gibilerin önünü açsın cümlemizin gönlüne göre versin.????

Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Açık lise

Mesaj gönderen Orkunn »

Ben viyolonsele başladığımda yaşım 18'di. Yaylı çalgılar için 9 yaşından sonrası için "şansını zorlamak" denir. Diyenlerin canı cehenneme :) Ayrıca Türkiye'de müzik bölümlerinin yaşları ortalaması bayağı yüksek. Hemşirelik yapan, polislik yapan ve hatta uzman göz doktoru olup bir yıl okuyup bırakan sınıf arkadaşlarım oldu. Yolunuz açık olsun.
Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Açık lise

[QUOTE=Orkunn;48148]Ben viyolonsele başladığımda yaşım 18'di. Yaylı çalgılar için 9 yaşından sonrası için "şansını zorlamak" denir. Diyenlerin canı cehenneme :) Ayrıca Türkiye'de müzik bölümlerinin yaşları ortalaması bayağı yüksek. Hemşirelik yapan, polislik yapan ve hatta uzman göz doktoru olup bir yıl okuyup bırakan sınıf arkadaşlarım oldu. Yolunuz açık olsun.[/QUOTE]Orkun hocam müzik benim için farklı bir dünya ne bileyim işten eve gelince laptopun başlatma tuşuna basıp cubaseyi açıp gitarın Jack ını takıp o tele vurmazsam olurmu hiç???? olmaz tabi saçma sapan mikrafon başında şarkı söylememek kısacası müziksiz olmaz be????????

Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Açık lise

Mesaj gönderen Orkunn »

[QUOTE=Tayfun Kara;48149]Orkun hocam müzik benim için farklı bir dünya ne bileyim işten eve gelince laptopun başlatma tuşuna basıp cubaseyi açıp gitarın Jack ını takıp o tele vurmazsam olurmu hiç???? olmaz tabi saçma sapan mikrafon başında şarkı söylememek kısacası müziksiz olmaz be????????

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

2012 Ford Focus sedan mı? Yoksa 68 Gibson SG mi sorusunun benim için cevabı 68 Gibson :) İki gündür bir şarkı dinliyorum. Gitarın Sweep picking'le girdiği yerde kıta vokaller var. Koskoca Napalm Records'un ses mühendisi mikste bu bölümün yerleşimini iyi yapamamış. Sadece bu bölümde kıta vokaller, sweep picking yapan gitarın altında kalmış. Ayrıca hem vokal hem de gitar bu bölümde davulların altında kalmış. İki gündür buna taktım. 1.5 dbfs davuldan 1 dbfs gitardan kesse daha iyi olurmuş. "Ses mühendisi gitarist kökenli olsa gerek, o gitarlara kıyamamış" diye düşünüyorum :) İşte müzik hayatımda tam olarak bu noktada benim de :)
Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Açık lise

[QUOTE=Orkunn;48150]2012 Ford Focus sedan mı? Yoksa 68 Gibson SG mi sorusunun benim için cevabı 68 Gibson :) İki gündür bir şarkı dinliyorum. Gitarın Sweep picking'le girdiği yerde kıta vokaller var. Koskoca Napalm Records'un ses mühendisi mikste bu bölümün yerleşimini iyi yapamamış. Sadece bu bölümde kıta vokaller, sweep picking yapan gitarın altında kalmış. Ayrıca hem vokal hem de gitar bu bölümde davulların altında kalmış. İki gündür buna taktım. 1.5 dbfs davuldan 1 dbfs gitardan kesse daha iyi olurmuş. "Ses mühendisi gitarist kökenli olsa gerek, o gitarlara kıyamamış" diye düşünüyorum :) İşte müzik hayatımda tam olarak bu noktada benim de :)[/QUOTE]Hahaha müzik başka bir dünya
????

“Haberler” sayfasına dön