Sennheiser HD 700 için Amplifikatör Tavsiyesi

Chescha
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Chescha »

[align=left]Merhaba dostlar, arkadaşımın merak ettiği benim de bilgimin olmadığı konu da yardımlarınızı bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşımın sorusu şu şekilde;

'' Arkadaşım yurtdışından gelirken çok istediğim ama ülkemizde pahalı olduğu için alamadığım bir kulaklık olan Sennheiser HD 700 ve iFi Nano iDSD black label getirdi. Sadece oyun oynuyor ve film izliyorum, kulaklık inanılmaz rahat geldiği için ve kaliteli bir kulaklık istediğim için aldım.Öncelikli sorum amp olarak yeterli gelir mi acaba yoksa farklı bir ürüne mi yönelmem gerekir? 6.5mm jack girişi olmadığı için 3.5mm dönüştürücü alıp kullanmam gerekiyor bu dönüştürücülerin kaliteli olması gerekiyor mu yoksa rastgele bir dönüştürücü alsam olur mu? Kulaklığıma ve kullanım amacıma göre beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim.Sevgiler.''[/align]
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

iFi Nano iDSD'nin HD700'ü sürebilmesi gerekir. Zaten ürünler elinde olduğu için denerse iFi Nano'nun kulaklığı sürüp süremediğini görebilir. Ayrıca arkadaşınız kulaklığı oyun ve film için kullanacağından iFi Nano kendisinin yerine göre mobil olmasını da sağlayacaktır. Dönüştürücü için kaliteli ürün tercih etmesi her zaman avantajına olacaktır.
En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 08 Eyl 2019, 14:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Chescha
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Chescha »

Cevap için teşekkürler Mehmet Hocam. Merak ettiği bir şey de dönüştürücüye ihtiyaç duymadan kulaklığı sürecek fiyat olarak daha uygun cihaz bulunabilir mi ? Var mıdır tavsiyeniz? Yoksa aklında soru kalmadan elindeki cihaz doğru tercih midir ?
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Chescha;51472]Cevap için teşekkürler Mehmet Hocam. Merak ettiği bir şey de dönüştürücüye ihtiyaç duymadan kulaklığı sürecek fiyat olarak daha uygun cihaz bulunabilir mi ? Var mıdır tavsiyeniz? Yoksa aklında soru kalmadan elindeki cihaz doğru tercih midir ?[/QUOTE]

HD700'ün kablosunun ucundaki 6,3 mm. jakı çekip çıkarttığı zaman altından 3,5 mm. jak çıkması lazım. Dolayısıyla ayrıca bir dönüştürücü almasına gerek kalmayacaktır. Yukarıda dediğim gibi elindeki cihazın onun işini görmesi gerekir. Çünkü sonuç olarak sadece oyun oynayıp film seyir edecek.

Edit : Şimdi Sennheiser'in sitesine baktım. Kablonun ucundaki jak sadece 6,3 mm. imiş. Bu durumda arkadaşınızın mecburen 6,3 mm'den 3,5 mm.'e çeviren bir adaptör alması gerekiyor.
En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 13 Eyl 2019, 19:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Kulaklık ve Amplifikatörleri” sayfasına dön