Mikrofon önerisi

Kayıt teknikleri ve mikrofonlama hakkında bilgiler..

emreoral
Yeni Üye
Yeni Üye
Been thanked: 2 time

Mikrofon önerisi

Mesaj gönderen emreoral »

600 ila 1000 lira arasında bağlama kayıtlatında kullanmak için önerilerinizi almak istedim bütçe düşük ama bütçeye göre en iyi ne olabilir teşekkürler

CASPER_VIA_A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Baran33

Mikrofon önerisi

Mesaj gönderen Baran33 »

Hocam samson c03 e bir bakın derim ben de inşallah seneye ilk mikrofon olarak bu mikrofonu almayı düşünüyorum fiyatı 700 TL civarında ama behringerle falan karıştırmayın çok kaliteli bir mikrofondur araştırdığım kadarıyla
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mikrofon önerisi

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=emreoral;52446]600 ila 1000 lira arasında bağlama kayıtlatında kullanmak için önerilerinizi almak istedim bütçe düşük ama bütçeye göre en iyi ne olabilir teşekkürler

CASPER_VIA_A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Bağlama kaydında her türlü mikrofonu denemiş olan [MENTION=246]ugur86[/MENTION] hocamın fikrini alın derim.

Bütçe biraz düşük geldi bana açıkçası, bu bütçeyle kalbur üstü bir mikrofon çıkar mı emin olamadım.

Saygılar,
Tezcan
Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
emreoral
Yeni Üye
Yeni Üye

Mikrofon önerisi

[QUOTE=tezcankoray;52451]Bağlama kaydında her türlü mikrofonu denemiş olan [MENTION=246]ugur86[/MENTION] hocamın fikrini alın derim.

Bütçe biraz düşük geldi bana açıkçası, bu bütçeyle kalbur üstü bir mikrofon çıkar mı emin olamadım.

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]Çok üst düzey bişi olmayacağını bende tahmin ediyorum bu bütçeyle en iyi ne olabilir o yüzden sordum

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mikrofon önerisi

Mesaj gönderen ugur86 »

Bu bütçede MXL 990'ı öneririm. flat ve gürültüsüz bir mikrofon. hatta bağlamayı kendinden 4-5 kat daha pahalı mikrofonlardan daha iyi kaydettiğini iddia edebilirim, üstleri sakin natural bi mikrofon çünkü.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

emreoral
Yeni Üye
Yeni Üye

Mikrofon önerisi

[QUOTE=ugur86;52468]Bu bütçede MXL 990'ı öneririm. flat ve gürültüsüz bir mikrofon. hatta bağlamayı kendinden 4-5 kat daha pahalı mikrofonlardan daha iyi kaydettiğini iddia edebilirim, üstleri sakin natural bi mikrofon çünkü.[/QUOTE]Hocam tavsiyen üzerine mikrofonu aldım paket halinde mxl990/991 nerdeyse 990 fiyatına ikisinide aldım teşekkür ederim hocam

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mikrofon önerisi

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=emreoral;52475]Hocam tavsiyen üzerine mikrofonu aldım paket halinde mxl990/991 nerdeyse 990 fiyatına ikisinide aldım teşekkür ederim hocam

CASPER_VIA_A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

çok daha iyi olmuş, bağlamayı ya tek mikrofonla mızrap karşısından duble kaydet ya da bu şekilde bir küçük bir büyük diyaframla ön ve çapraz eşik açısından stereo kaydet. beğeneceğine eminim, o fiyata daha natural bi mikrofon yok. bağlamanın transientlerini de iyi yakalıyor, tiz abartısı olmadığı için metalik sertlik de vermiyor.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

emreoral
Yeni Üye
Yeni Üye

Mikrofon önerisi

[QUOTE=ugur86;52476]çok daha iyi olmuş, bağlamayı ya tek mikrofonla mızrap karşısından duble kaydet ya da bu şekilde bir küçük bir büyük diyaframla ön ve çapraz eşik açısından stereo kaydet. beğeneceğine eminim, o fiyata daha natural bi mikrofon yok. bağlamanın transientlerini de iyi yakalıyor, tiz abartısı olmadığı için metalik sertlik de vermiyor.[/QUOTE]Çok teşekkürler hocam dediğinizi deneyeceğim

“Kayıt Teknikleri ve Mikrofonlama” sayfasına dön